Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2012-09-03.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niektóre pliki do pobrania są niedostępne cyfrowo. Dokumenty zostały umieszczone przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- W linku kontrole znajdują się pliki niedostępne cyfrowo zgodnie z ustawą z dnia 06.09.2001 r. o dostępie do informacji publicznej rozdz. 2 art.6.1 p.4pp. a
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-08-24.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Adam Krupski,
- adres e-mail - a.krupski@splekinsko.pl,
- numer telefonu - 44 731 42 25 ,
- adres do korespondencji - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku, ul. Szkolna 20, 97 - 410 Kleszczów .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, zlokalizowana jest w Łękińsku przy ulicy Szkolnej 20, powiat bełchatowski, gmina Kleszczów.
Szkoła nie posiada parkingu przystosowanego dla osób z niepełnosprawnościami. W odległości 30 m od szkoły znajduje się parking gminny z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku jest obiektem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym (poziom 0, poziom 1), częściowo podpiwniczonym. Składa się z dwóch budynków, powstałych w różnym okresie, połączonych ze sobą schodami na dwóch poziomach.
Stara część szkoły – budynek SP1 – wejście od ul. Szkolnej 20. Budynek SP1 jest niedostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście do budynku, oznaczone symbolem A, przy ul. Szkolnej 20 dostępne jest po pokonaniu schodów – 5 stopni lub skorzystaniu z przystosowanego podjazdu dla wózków. Przy wejściu głównym znajduje się dzwonek na wysokości 1,50 m. Drzwi wejściowe otwiera ręcznie pracownik szkoły. Przy wejściu głównym, po lewej stronie, znajduje się portiernia. Pełniący tam dyżur pracownik może przywołać pracownika administracji oraz umożliwić kontakt telefoniczny. Dostęp do poziomu 1 za pomocą schodów na klatce schodowej, brak platform, wind, pochylni, informacji głosowych, toalet dla osób niepełnosprawnych.
Nowa część szkoły – budynek SP 2 – wejście od strony miasteczka ruchu drogowego. Wejścia do budynku szkoły, oznaczone symbolem G, H dostępne są z poziomu terenu – parteru. Wejście G, dostosowane architektonicznie dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu G po prawej stronie, zlokalizowany jest gabinet dyrektora szkoły, wicedyrektora szkoły oraz sekretariat. Wejście H dostosowane architektonicznie dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu H, po prawej stronie znajduje się winda. Na każdym poziomie, zlokalizowana jest toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – stosownie oznakowana.
Osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu na teren szkoły wraz z psem asystującym, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w sekretariacie szkoły, w terminie co najmniej 2 dni roboczych przed tym zdarzeniem (planowaną wizytą w szkole).
Warunkiem skorzystania z uprawnień, jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Uprawnienie, nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
W szkole zainstalowany jest system monitoringu – kontrolowane są wejścia i wyjścia osób z zewnątrz oraz uczniów i nauczycieli.
Na terenie szkoły nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych